Zryw - strona nieoficjalna

Historia FUTBOLU

Początki futbolu

Trudno jednoznacznie wskazać rzeczywiste początki futbolu na ziemi. Już bowiem w średniowieczu grywano w gry przypominające w mniejszym bądź większym stopniu piłkę nożną, a w epoce kamienia łupanego człowiek pierwotny kopał bosą stopą duże kamienie. Ale tak na poważnie to:

Współczesną historię piłki nożnej datuje się na połowę wieku XIX, kiedy to w Anglii po raz pierwszy spisano zasady gry w piłkę nożną. Miało to być ujednolicenie zasad wielu gier, w jakie w tym czasie grywali uczniowie angielskich szkół. Do spotkania, na którym spisano zasady doszło w
Trinity College, a uczestniczyli w nim także przedstawiciele innych szkół, m. in. Eton College, Harrow School, Rugby School, Winchester College i Shrewsbury School.

Ostatecznie w 1863 roku powstał Angielski Związek Piłki Nożnej, który ostatecznie ujednolicił i spisał zasady gry w piłkę nożną.

1904 roku w Paryżu powstała Międzynarodowa Federacja Związków Piłkarskich.

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

PELA- Hydrobud
Ładowanie...

Inna » Inne rozgrywki

Kto jest najlepszym organizatorem lig amatorskich w Elblągu...?